Akustyczne panele podwieszane – dlaczego warto je zamontować?

Im większa przestrzeń biurowa, tym trudniej osiągnąć prawidłową akustykę. O ile w przypadku niewielkich pomieszczeń często wystarczającym rozwiązaniem jest wstawienie kilku mebli i wykładzina, to w biurach typu open space niezbędne są dodatkowe elementy dźwiękochłonne. Doskonałym sposobem na poprawę akustyki biura są panele akustyczne – alternatywa dla podwieszanych sufitów.

Dlaczego wygłuszanie pomieszczeń jest takie ważne?

Nikt nie lubi uciążliwego hałasu; o ile duży koncert lub impreza to sposób na świetną zabawę, to jednak w miejscu pracy, hotelu czy sklepie albo innych placówkach hałas jest zdecydowanie niepożądany. Można z nim walczyć poprzez usuwanie źródeł nieprzyjemnych dźwięków – nie zawsze jest to jednak możliwe. Co zrobić, gdy hałas jest produkowany przez urządzenia biurowe oraz rozmowy współpracowników? Wygłuszanie pomieszczeń to sposób na to, by poprawić akustykę; to szczególnie ważne w przypadku biur typu open space, ale nie tylko. Wszędzie tam, gdzie pomieszczenia są stosunkowo wysokie i przestronne, nieprzyjemny pogłos i wzmocnienie hałasu będą przeszkadzały w pracy lub wypoczynku. Jeśli chodzi o biura open space, normy ISO ściśle określają dopuszczalny poziom hałasu. Jest on stosunkowo niski, ale uciążliwy – szum urządzeń biurowych czy szmer rozmów to najczęstsze niedogodności, na które skarżą się pracownicy. Praca w hałasie jest mniej efektywna: jeśli chcesz, by pracownicy byli kreatywni i jednocześnie wydajni, zadbaj o dobre środowisko akustyczne w biurze.

Sufitowe panele akustyczne - Contrato.pl

Fot. Sufitowe panele akustyczne – idealne do wysokich wnętrz biurowych.

Wygłuszanie pomieszczeń możliwe jest nie tylko w dużych biurach: realizujemy także projekty dla klientów indywidualnych, którym zależy na poprawie akustyki domu, mieszkania lub nawet poszczególnych pomieszczeń. Warto już na etapie budowy domu lub podczas planowania generalnego remontu zastanowić się nad poprawą akustyki wnętrz. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnych pomiarów akustycznych – dzięki temu dowiesz się, jakie obszary powinny zostać wygłuszone oraz które rozwiązania zastosować, by osiągnąć maksymalny efekt przy najniższym koszcie.

Poprawa akustyki – co możesz zrobić?

Wiele zależy od tego, jaki obszar powinien zostać wygłuszony. Inne rozwiązania stosuje się w przypadku biur typu open space, inne w dużych halach, a jeszcze inne – w studiach dźwiękowych i pomieszczeniach dla muzyków. Połączenie redukcji hałasu i poprawy akustyki daje w większości przypadków bardzo dobre efekty. Jeśli chcesz, by twoi pracownicy zyskali komfortowe warunki do pracy, postaw na poprawę akustyki – dzięki temu będą mogli bez problemu skupić się na swoich zadaniach oraz zachować wysoką efektywność przez cały dzień pracy.

Nowoczesne firmy doceniają nie tylko skuteczność, ale również design, dlatego często decydują się na montaż budek akustycznych. To niewielkie i mobilne pomieszczenia dla pracowników, dzięki którym zlikwidowany zostaje problem związany z wszechobecnym w biurze szumem rozmów. Budki akustyczne stanowią także alternatywę dla sal konferencyjnych, dlatego tak chętnie wybierają je właściciele biur open space. Jeśli interesują cię wysokiej jakości budki akustyczne, zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań mających na celu poprawę akustyki pomieszczeń, a zwłaszcza biur open space, jest zastosowanie paneli akustycznych. Są one wykonane z materiałów dźwiękochłonnych i mogą być zamontowane w niemal każdym pomieszczeniu. Jeśli zależy ci na skutecznym, prostym w montażu i estetycznym sposobie na wygłuszenie pomieszczeń, postaw na panele akustyczne.

 

Panele akustyczne – dlaczego warto?

Wady akustyczne pomieszczeń to problem, na który nie zawsze firmy zwracają uwagę przy wynajmowaniu przestrzeni biurowej. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, że czas pogłosu jest nieznośnie długi i wiele czynności biurowych przeradza się w nieprzyjemny, rozpraszający pracowników hałas. Nie znaczy to jednak, że należy szukać nowej siedziby – panele akustyczne to sposób na poprawę akustyki w przestrzeni biurowej bez konieczności jej generalnego remontu.

Wiszące panele akustyczne w openspace - contrato.pl

Fot. Panele akustyczne w biurze typu open space redukujące pogłos.

Panele dźwiękochłonne skracają czas pogłosu i jednocześnie stanowią doskonałą alternatywę dla podwieszanego sufitu. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na panele sufitowe lub ścienne – są wykonane ze specjalnych materiałów chłonących fale dźwiękowe. Co ważne, wyciszenie nie wiąże się ze zniekształceniem dźwięków, dlatego tak często występują w pomieszczeniach związanych z muzyką. Coraz więcej osób decyduje się również na panele akustyczne w mieszkaniach, szczególnie tych znajdujących się w tzw. „starym budownictwie”. Zajmują mniej przestrzeni niż sufity podwieszane, a ich montaż przebiega szybko i bezproblemowo. Panele sufitowe montujemy za pomocą cienkich, metalowych linek – dzięki temu mogą być umieszczone na dowolnej wysokości. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości panele podwieszane oraz ścienne w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu panele stają się nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem, ale również ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Na życzenie klientów tworzymy projekty uwzględniające wystrój firmy oraz sugestie klienta.

Wygłuszanie pomieszczeń – wybierz profesjonalistów

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem: już od wielu lat zajmujemy się analizą akustyki pomieszczeń oraz tworzeniem i realizacją projektów wygłuszania wnętrz. Stosujemy najnowocześniejsze technologie i dokładamy wszelkich starań, by nasze realizacje były nie tylko skuteczne i niezawodne, ale również estetyczne. Decydując się na dostępne w naszej ofercie panele akustyczne, zyskujesz pewność, że współpracujesz z profesjonalistami. Wybierając naszą firmę, oszczędzasz czas i pieniądze – dostarczamy wysokiej jakości materiały dźwiękochłonne i dbamy o to, by ich montaż przebiegał bezproblemowo. Zastanawiasz się nad wprowadzeniem do biura lub mieszkania paneli akustycznych? Zapraszamy do kontaktu: pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania, przeprowadzimy wszystkie niezbędne pomiary oraz stworzymy projekt, który z pewnością spełni wszystkie twoje oczekiwania!