Panele akustyczne

Dostarczamy komfort akustyczny wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Jakość

Panele akustyczne Contrato są wykonane z najwyższej jakości materiałów dźwiękochłonnych. Dzięki nim zapewniamy odpowiednią akustykę w każdym rodzaju pomieszczeń: w biurach (ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni open space i sal konferencyjnych), instytucjach, hotelach czy restauracjach

Indywidualizm

Decydując się na współpracę z nami, nie musisz rezygnować ze swoich planów i oczekiwań. Porozmawiajmy o nich, a na pewno wspólnie zaprojektujemy najlepsze rozwiązania akustyczne dla Twojej firmy.

Idealne wyciszenie

Panele akustyczne ścienne i panele akustyczne sufitowe to najlepszy sposób na zapewnienie odpowiedniego wyciszenia w biurach, restauracjach, sklepach, jak i innych pomieszczeniach użytku publicznego.

Nasze panele – Twój komfort

Profesjonalnie dobrane i odpowiednio zamontowane panele akustyczne zapewniają właściwy komfort akustyczny w każdym pomieszczeniu. Z nami zapomnisz o uciążliwym pogłosie, szumie i hałasie. W naszej firmie łączymy doświadczenie projektantów i akustyków. Dzięki ich współpracy skutecznie realizujemy projekty z obszaru przyjaznej akustyki. Dla nas dźwięki, decybele, herce, czasy pogłosu, współczynniki pochłaniania dźwięku i zrozumiałość mowy nie kryją żadnych tajemnic. Wiemy wszystko o normach zalecanych i obligatoryjnych.

Ścianki akustyczne wolnostojące to skuteczny sposób na zapewnienie komfortowych warunków dla pracowników.

Panele akustyczne skracają czas pogłosu i pochłaniają dźwięki w szerokim paśmie częstotliwości. Dzięki temu każdy może skupić się na swoich zadaniach, bez negatywnego wpływu na efektywność współpracowników. To dlatego ekrany akustyczne między stanowiskami pracy są coraz częściej montowane w firmach. Dzięki nim zapewniamy odpowiednie warunki, bez konieczności przeprowadzania pełnej modernizacji budynku.

Nasze zaangażowanie w przygotowanie i realizację projektu zapewnia pełną satysfakcję klientów Contrato.

Doskonale wiemy, jak właściwa akustyka przekłada się na poziom motywacji i wydajność pracowników. Wiemy również, jak zbędny hałas odbija się na samopoczuciu i zdrowiu. Znamy potencjał i możliwości, jakie dają panele akustyczne ścienne i sufitowe. Z powodzeniem rozwiązujemy wszystkie problemy z wyciszeniem. Sięgając po panele akustyczne dekoracyjne jednocześnie zapewniamy naszym Klientom ciekawy design.

Szukasz skutecznego, a zarazem prostego sposobu na zapewnienie odpowiednich warunków akustycznych dla siebie i swoich pracowników?

 • 1
  Polska firma

  Jesteśmy polską firmą, która dba o jakość wykonania na każdym poziomie – od przygotowania projektu, przez wybór materiałów, aż po końcową realizację.

 • 2
  Zespół profesjonalistów

  Contrato to zespół złożony z profesjonalistów. Dbamy zarówno o komfort, jak i bezpieczeństwo naszych Klientów. Wiemy, jak łączyć funkcjonalność i design.

 • 3
  Nietypowe realizacje

  Jesteśmy gotowi na realizację nietypowych zadań, dlatego jeśli do tej pory nie znalazłeś wykonawcy dla projektu z zakresu akustyki – Contrato czeka na Ciebie.

Panele akustyczne sufitowe

Właściwości absorbujące dźwięk sprawiają, że sufit – zamiast potęgować hałas – redukuje go. W zależności od sufitu możemy stosować panele montowane w sufit podwieszany lub panele wiszące. Wyposażenie panelu w źródło światła umożliwia dodatkowe doświetlenie miejsca pracy lub spotkań.

podwieszane

Panele podwieszane (plafony, baffle)

Trwała, lekka konstrukcja

Szeroki wybór kształtów (kwadrat, prostokąt, trójkąt, heksagon, owal) i wymiarów (od 1000x500mm po 2300x1150mm)

Szeroki wybór kolorystyki tkanin

Najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku (αw co najmniej 0,9)

Zawiesia posiadające aprobatę techniczną

Zastosowane materiały spełniają wymogi obowiązujących norm ppoż (klasa trudnozapalności B, s1, d0)

Możliwość wbudowania źródła światła

Możliwość indywidualizacji poprzez naniesienie wysokiej jakości nadruku w pełnym kolorze

sufitowe

Panele sufitowe (wbudowywane)

Trwała, lekka konstrukcja

Wymiary dostosowane do najpopularniejszych standardowych sufitów podwieszanych

Szeroki wybór kolorystyki tkanin

Najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku (αw co najmniej 0,9)

Zastosowane materiały spełniają wymogi obowiązujących norm ppoż (klasa trudnozapalności B, s1, d0)

Możliwość indywidualizacji poprzez naniesienie wysokiej jakości nadruku w pełnym kolorze

Panele akustyczne ścienne

Przemyślany sposób mocowania do każdego typu ściany ułatwia sprawny montaż / demontaż oraz łączenie w ciekawe wzorniczo konfiguracje. Odpowiednio dobrane faktury i kolory tkanin ożywią każdą przestrzeń, podkreślając jej funkcję i ułatwiając wyzwolenie kreatywnej energii.

interior1

Ekrany akustyczne

Mobilne, modułowe parawany, umożliwiające sprawne i efektowne podzielenie przestrzeni w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników. Z łatwością odizolują hałaśliwe urządzenia, wydzielą przestrzeń spotkań, czy zapewnią możliwość pełnej skupienia pracy.

wolnostojące

Ekrany wolnostojące

Trwała konstrukcja

Solidna, stalowa podstawa, zapewniająca stabilność i mobilność ścianki

Wymiary od 600x1200mm po 1200x1800mm

Szeroki wybór rodzajów i kolorystyki tkanin

Możliwość łączenia ścianek

Możliwość indywidualizacji poprzez naniesienie wysokiej jakości nadruku w pełnym kolorze

nabiurkowe

Ekrany nabiurkowe

Trwała konstrukcja

Wymiary od 600x600mm po 1800x800mm

Szeroki wybór rodzajów i kolorystyki tkanin

Możliwość dostosowania mocowania ścianek do każdego typu biurka

Możliwość przypinania kartek/notatek za pomocą pinezek Możliwość indywidualizacji poprzez naniesienie wysokiej jakości nadruku w pełnym kolorze

Panele akustyczne dekoracyjne

Rozdzielają przestrzeń, poprawiając komfort akustyczny. Rozpięcie paneli na ozdobnych linkach mocowanych do połogi i sufitu w atrakcyjny wizualnie sposób oddziela poszczególne obszary, zachowując wrażenie lekkości i ażurowości rozwiązania, nie ograniczając przy tym cyrkulacji powietrza, ani dostępu do światła.

interior1 2

Trwała konstrukcja

Szeroki wybór rodzajów i kolorystyki tkanin

Mocowanie za pomocą ozdobnych linek ze stali nierdzewnej z regulatorami

Możliwość indywidualizacji poprzez naniesienie wysokiej jakości nadruku w pełnym kolorze