Akustyka pomieszczeń w biurze - Contrato.pl

Małe salki spotkań do biura – na co zwracać uwagę przy wyborze małej salki?

Twoje biuro to typowy open space i kilkanaście stanowisk w jednym pomieszczeniu? Potrzebujesz miejsca, w którym pracownicy spokojnie będą mogli omówić nowy projekt? A może zależy ci na niewielkiej, a jednocześnie wygodnej sali konferencyjnej? Mała sala spotkań przyda się w każdym biurze; podpowiadamy, jaka alternatywa dla dużych sal konferencyjnych sprawdzi się najlepiej u ciebie…

Salka spotkań w biurze: dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy na bieżąco omawiacie wspólnie wszystkie projekty, czy też większość pracowników pracuje indywidualnie – salka spotkań w biurze przyda się każdej firmie! Przede wszystkim jest to miejsce, w którym mogą odbywać się zarówno spotkania w małym gronie, jak i nieco większe szkolenia czy konferencje. Wygodny stół i krzesła, duża tablica, telewizor lub rzutnik, odpowiednie oświetlenie – wszystko to sprzyja pracy twórczej oraz dyskusjom na ważne tematy. Jeśli planujesz przeprowadzenie szkoleń dla poszczególnych zespołów, nie musisz wynajmować dodatkowej przestrzeni biurowej lub sali konferencyjnej – skorzystaj z salki dostępnej w biurze, co nie tylko obniży koszty, ale również będzie wygodniejsze dla pracowników. To jednak nie wszystko: mała sala w biurze może być również wykorzystywana przez pracowników, którzy chcą porozmawiać o bieżących sprawach lub po prostu wymienić między sobą informacje. W biurze typu open space ma to szczególne znaczenie: pracownicy, którzy muszą komunikować się między sobą mogą przeszkadzać pozostałym. Jeśli nie chcesz, by ważne ustalenia odbywały się na korytarzu lub na schodach przed biurem, zainwestuj w niewielką salkę spotkań – dzięki temu pracownicy będą mogli przedyskutować wiele kwestii bez przeszkadzania innym. W małej sali konferencyjnej nie muszą odbywać się oczywiście wyłącznie konferencje: to również miejsce szkoleń i spotkań zespołów, przestrzeń, w której pracownik może porozmawiać z przełożonym o awansie lub wyjaśnić niektóre kwestie, a nawet chill room do swobodniejszych dyskusji w wolnym czasie… Lista zastosowań jest naprawdę długa, dlatego nowoczesne biuro nie może obejść się bez dodatkowego pomieszczenia do spotkań i konferencji.

Mała sala spotkań: na co zwrócić uwagę?

Zanim zaczniesz burzyć ściany i powiększać powierzchnię biura celem stworzenia sali konferencyjnej, zastanów się, czego potrzebujesz. Czy ma to być niewielkie miejsce, w którym zespół pracujący nad projektem będzie mógł omówić nowe pomysły? W takim wypadku może znajdować się w pobliżu stanowisk pracowników. A może zależy ci na pomieszczeniu, w którym będą odbywać się również całodniowe szkolenia zorganizowane w ten sposób, by nie przeszkadzać innym? Taka sala konferencyjna może znajdować się na uboczu. Nie w każdym biurze możesz jednak pozwolić sobie na dowolność; rozwiązaniem w tej sytuacji będzie mała sala akustyczna. Dzięki niej możesz bez problemu wydzielić dodatkową przestrzeń do spotkań bez konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu. Niewielka akustyczna salka sprawdzi się przede wszystkim w biurach o ograniczonym metrażu lub możliwości wprowadzania zmian. Pamiętaj jednak, że duże znaczenie ma nie tylko wielkość salki czy jej design, ale przede wszystkim użyteczność. Postaw na salkę z kompletnym wyposażeniem: dzięki temu nie musisz samodzielnie szukać rozwiązań i zajmować się projektowaniem odpowiedniego oświetlenia czy możliwości podłączenia zasilacza. Salka akustyczna stworzona na indywidualne zamówienie nie tylko spełni wszystkie twoje oczekiwania i zostanie zaprojektowana w taki sposób, by umożliwić wygodne korzystanie, ale również idealnie wpasuje się w biurową przestrzeń. Zwróć też uwagę na akustykę – szczególnie w biurach typu open space ma ona duże znaczenie.

Kilka słów o akustyce

Hałas to bardzo poważny wróg skutecznej pracy; nieustanny szum w biurze sprawia, że pracownicy mają problemy ze skoncentrowaniem się na swoich zadaniach, a ich efektywność spada. Nie da się wyeliminować całkowicie wszystkich dźwięków, jednak w przypadku biur open space nowoczesne rozwiązania pozwalają na poprawę akustyki pomieszczenia. Prostym i zarazem skutecznym sposobem będzie inwestycja w budki i salki akustyczne. Dzięki nim pracownicy zyskują miejsce do  spokojnych rozmów, pracy zespołowej nad projektem czy do przeprowadzenia ważnych rozmów telefonicznych i videokonferencji. Salki akustyczne są wykonane z materiałów dźwiękoizolacyjnych – dzięki temu hałas nie tylko nie wydostaje się z budki, ale również nie dociera do jej wnętrza. Pracownik znajdujący się w salce akustycznej może spokojnie przeprowadzić rozmowę z dala od typowych biurowych dźwięków bez przeszkadzania współpracownikom. Co ważne, budki i salki akustyczne pełnią także rolę elementów skracających czas pogłosu; proste w montażu i skuteczne, stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w nowoczesnych biurach.

Mała sala akustyczna: postaw na wygodę i estetykę

Czasy boksów z pleksi i małych, przeszklonych kabin dawno już minęły; obecnie sale akustyczne są nie tylko funkcjonalne, ale również stanowią ważny element aranżacji biura. Nowoczesne sale akustyczne mogą być spersonalizowane pod względem wymiarów, wyposażenia czy wykończenia. Cenisz sobie minimalistyczne rozwiązania i szukasz prostej, wygodnej salki? Chcesz stworzyć przestrzeń kreatywną i potrzebujesz energetyzującego połączenia kolorów? Twoje biuro przeszło generalny remont i trzeba, by sala konferencyjna pasowała do nowej aranżacji? Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, która zaprojektuje dla ciebie salę spotkań – w ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń biurową, z której z pewnością skorzysta każdy pracownik. Wydzielenie strefy przeznaczonej na konferencje w przypadku niewielkiej przestrzeni biurowej może być trudne; stawiając na specjalnie zaprojektowaną salkę masz pewność, że nie straci ona w żaden sposób na funkcjonalności oraz estetyce. Do dyspozycji masz również szereg gotowych realizacji, wśród których znajdziesz kompleksowo wyposażone i oświetlone małe sale spotkań do biur typu open space.

Tags: