Praca z domu przy stole kuchennym

Wynajem budek akustycznych – skuteczna praca w homeoffice

Praca typu „home office”, czyli w domowym biurze może być bardzo skuteczna i satysfakcjonująca. Wymaga jednak dobrej organizacji, a także odpowiednich warunków. Wielu pracownikom, którzy byli w ostatnim czasie zmuszeni do przejścia na tryb zdalny, trudność sprawia w szczególności ten drugi aspekt. Czy budka akustyczne do domu to właściwe rozwiązanie problemu? Sprawdzamy, czy to rozwiązanie może pomóc w codziennej pracy z domu.

Home office – wyzwanie dla pracowników i domowników 

Praca w home office polega na wykonywaniu tych samych obowiązków co w biurze, ale z domu. Jest to możliwe między innymi dzięki zdalnej łączności i rozwiniętym narzędziom oraz aplikacjom z sektora IT. Do niedawna ten tryb pracy był w większości firm wykorzystywany jedynie okazyjnie, a stale w ten sposób realizowało swoje obowiązki zaledwie kilka procent pracowników. Pandemia zmieniła jednak wszystko, wymuszając na wielu pracownikach przestawienie się na domowe biuro.

Jak nietrudno się domyślić, tego rodzaju zmiana może wywołać niemałe komplikacje – szczególnie, jeśli mieszkanie musi nagle pełnić funkcję biura dla dwóch lub więcej osób, a także zdalnej szkoły dla najmłodszych członków rodziny. Do największych problemów związanych z taką sytuacją można zaliczyć:

  • – nieodpowiednie miejsce do pracy w domu lub jego brak,
  • – trudności w skupieniu się na obowiązkach służbowych w domowym otoczeniu,
  • – brak tzw. higieny pracy i równowagi pomiędzy obowiązkami biurowymi i domowymi,
  • – inne trudności organizacyjne.

Szczególnie przedstawiciele niektórych zawodów, które wymagają pełnego skupienia, mogą mieć trudności z uzyskaniem odpowiedniego poziomu koncentracji wśród domowego gwaru.

Przeczytaj również: Home Office – praca w komfortowych warunkach

 

Budka akustyczna – ciche miejsce do pracy w domu 

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z przynajmniej niektórymi wyzwaniami, jakie niesie za sobą praca zdalna, może być budka akustyczna. To rodzaj dźwiękoszczelnej kabiny wykorzystywanej do różnych celów, najczęściej w otoczeniu biurowym. Kabina dźwiękoszczelna bywa rozsądnym rozwiązaniem do przestrzeni typu open space, zapewniając prywatność i możliwość skupienia się na pracy bez rozpraszających dźwięków z zewnątrz. Może być również stosowana jako budka telefoniczna do prowadzenia ważnych rozmów i konferencji.

Obecnie wynajem budki akustycznej to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem również ze strony klientów indywidualnych. Może to być bardzo przydatne narzędzie, które pozwoli stworzyć kącik do pracy w domu, nawet na bardzo małej przestrzeni. Budki akustyczne Contrato charakteryzują się bardzo dobrym wytłumieniem dźwięków w obu kierunkach, zmniejszając ich natężenie o ok. 29 decybeli.

Sprawdź również: Przygotowanie sal konferencyjnych do wideorozmów i wideokonferencji

 

Jednoosobowa kabina dźwiękoszczelna 

Kabina akustyczna do mieszkania może być bardzo mała, dzięki czemu pozwala wydzielić miejsce do pracy w salonie lub innym, nawet niewielkim pomieszczeniu. Wśród pracowników na home office zainteresowaniem cieszą się szczególnie modele jednoosobowe, które umożliwiają pełne „odcięcie się” od zewnętrznych bodźców i spokojne realizowanie służbowych zadań. Wypożyczenie budki akustycznej tego typu to również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują ciszy i spokoju podczas ważnych rozmów i wideokonferencji za pośrednictwem Internetu.

 

Mała salka akustyczna dla pary 

Dostępne są również nieco większe rozwiązania. Contrato oferuje wynajem kabiny akustycznej odpowiedniej dla dwóch lub nawet czterech osób. To świetne rozwiązanie do wspólnej pracy w ciągu dnia, spotkań i poufnych rozmów. Mała salka akustyczna może być zamykana lub otwarta, wyposażone w rozmaite udogodnienia (np. oświetlenie, gniazdka elektryczne, wentylację), a także wykończona w dowolnym stylu. Wykorzystanie materiałów doskonałej jakości zapewnia wysoki komfort pracy, a także bezpieczeństwo (stosowane przez Contrato surowce są trudnopalne, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty).

Mała salka akustyczne Contrato

Salki akustyczne niesamowicie przydają się w wielu biurach, zapewniając wyciszone miejsce do pracy i rozmów. Dlaczego więc nie zastosować ich również przy home office?

 

Wynajem budki akustycznej do domu – dlaczego warto? 

Usługi pozwalające na wynajem budki akustycznej do domu mogą w przyszłości stać się coraz bardziej pożądane. Szacuje się bowiem, że wiele firm będzie pracowało w trybie zdalnym przez dłuższy czas, a niektórzy z pracowników na stałe przejdą na homeoffice. Dzięki kabinom akustycznym salon z miejscem do pracy przestaje zaś być problemem – nawet w przypadku wysokich wymagań pracownika oraz niesprzyjających warunków panujących w mieszkaniu.

Wynajem budek i kabin akustycznych pozwala na:

  • – wykreowanie dedykowanego kącika do pracy w domu, odpowiedniego dla jednej, dwóch lub nawet czterech osób,
  • – uzyskanie w warunkach domowych odpowiedniego poziomu koncentracji,
  • – szybsze realizowanie zadań służbowych, a tym samym uzyskanie większej ilości wolnego czasu,
  • – wygodniejsze prowadzenie rozmów telefonicznych i internetowych, odbywanie zdalnych spotkań i konferencji.

Jesteś zainteresowany usługą wynajmu budki akustycznej lub innego podobnego rozwiązania? A może ciekawią Cię dokładniejsze informacje na temat ich parametrów i działania? Zachęcamy do sprawdzenia zakładki „Budki akustyczne” na stronie internetowej Contrato, a także do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.